Nieuwsbrief

Maart 2008
 
 
 
     
  Van de redactie

'Financiële professionals hebben behoefte hebben aan een internationaal werkveld, maar willen daarvoor niet naar het buitenland verhuizen', dit meldt HR Praktijk . Een meerderheid zou Nederland als thuisbasis willen houden en voor een Nederlandse organisatie willen blijven werken. Iemand die daar heel anders over denkt is consultant Gabe Langerak. Hij zat al eens in Hong Kong en vertrekt binnenkort naar Engeland om daar te werken bij Watson Wyatt. Wij spraken met hem over zijn drijfveren en over de praktische kant van zijn buitenlandse carrièrestap.
Nienke Smit en Pieter Lammers
Wij wensen u veel leesplezier.

Nienke Smit
Pieter Lammers
 
     
 
Vacature uitgelicht
>> Junior Consultant International Practice - Watson Wyatt
Amstelveen - Je helpt en adviseert klanten (multinationals) bij complexe en veelomvattende pensioenvraagstukken.
>> Actuaris voor de divisie Zorg - Achmea
Amsterdam - Als actuaris bij de divisie zorg adviseer -en informeer je de manager Actuariaat inzake de finanxciële conditie van het zorgverzekeringsbedrijf, en inzake actuariële-, stelsel- en markt risico's / ontwikkelingen betreffende het zorgverzekeringsbedrijf.
>> Actuarieel Rekenaar - NIG Actuarieel
Diverse lokaties in Nederland - Op projectbasis betrokken bij de technische kant van productontwikkeling.

Nieuwste vacatures toegevoegd op de site in de afgelopen periode:

>> Klik hier om naar alle vacatures te gaan

>> Klik hier om een vacature te plaatsen
 
     
 

Interview

Interview met Gabe Langerak, consultant Watson Wyatt

'Als je een internationale carrière ambieert moet je bij Watson Wyatt zijn'

'Ik hou van nieuwe situaties en ik vind het leuk om nieuwe mensen te leren kennen', zegt Gabe Langerak, consultant bij Watson Wyatt. 'Mijn jeugd heb ik vanaf mijn dertiende doorgebracht in Kenia en Zuid-Afrika; een mooie ervaring. Mijn ouders wonen nog steeds in het buitenland en verder heb ik geen partner of familie die mij aan Nederland bindt. ' Niet zo gek dus dat Gabe voor een carrière in het buitenland kiest en niet in de laatste plaats voor Watson Wyatt.

'Als je een internationale carrière ambieert, moet je bij Watson Wyatt zijn', stelt Gabe. 'Het is een bedrijf met meer dan honderd kantoren verdeeld over 32 landen, dat moet wel grensoverschrijdende mogelijkheden bieden. Ik heb al eerder vijf maanden stage gelopen in Hong Kong. Dat was voor mij een trial run om uit te zoeken of ik wel echt in het buitenland wilde werken. De stage beviel goed. Daarna ben ik bij Watson Wyatt in Nederland doorgegaan, deels bij de Benefits Practice en deels bij de International Practice. Tegelijkertijd ben ik Actuariaat blijven studeren. Nu ik afgestudeerd ben, ga ik weer de grens over. In maart vertrek ik naar het internationale hoofdkantoor van Watson Wyatt in Reigate, een stad vlak bij Londen, om daar bij de International Practice te werken.'

>> Klik hier voor het volledige interview
 
     
  Werken bij ... Watson Wyatt



Zin om te werken in een internationale omgeving? Watson Wyatt zoekt een Actuaris Internationale Consultancy die multinationals advies wil geven onder andere over pensioenen op internationaal niveau. Behalve de vele internationale kansen zijn er nog genoeg andere redenen om voor Watson Wyatt te kiezen. 'Bijna alles is hier mogelijk. Van parttime werken tot aan een carrière in het buitenland', aldus Gabe. 'Alles is bespreekbaar.'

>> Klik hier voor de volledige vacature
 
     
  PE Punten Agenda

Alle actieve leden AAG van het AG zijn verplicht om een registratie bij te houden van hun scholingsactiviteiten in het kader van Permanente Educatie (PE). Iedere maand treft u op Actuaris.info een overzicht van deze bijeenkomsten en activiteiten, dit zijn de eerstvolgende drie:

Datum Dag Titel, Organisatie, Locatie Kosten PE
13-3-2008 4 Leergang Rentetermijnstructuur
AG/AI, Marnix Academie, Utrecht
2400 - 2500 euro 16
27-3-2008 1 AG Jaarcongres 2008
AG/AI, De Reehorst, Ede
Gratis 3
1-4-2008 1 Master-class Early Warning Signals In Insurance Companies
Fitch Training, London
950 euro onbekend


>> Klik hier om naar het volledige overzicht te gaan

NB. Mist u iets? U kunt hier ieder evenement kosteloos aanmelden!
 
     
  Conferentie Asset Liability Management 2008



Hoe anticipeert u met uw ALM studie op de nieuwste ontwikkelingen & trends binnen de pensioenmarkt? Het antwoord op deze vraag wordt uitgebreid besproken tijdens de 11e editie van het ALM Platform.

Speerpunten van deze dag zijn:
  • ALM studie;
  • Nominale verplichting & reële ambitie;
  • ALM modellering bij alternatieve Asset Classes;
  • Longevity Risk;
  • Fiduciair Management.
Wilt u meer informatie over het ALM Platform?
>> Hier kunt u de brochure downloaden.
 
     
  Boekentip

WIKINOMICS
Don Tapscott & Williams, A.D.

Iedereen kent Wikipedia hoewel het pas enkele jaren bestaat. Open samenwerking op massale schaal is bezig de traditionele samenwerking van een beperkt en gesloten team voorbij te streven. Vandaag de dag ontstaan nieuwe creatieve ideeën en producten door de wereldwijde samenwerking van duizenden of zelfs miljoenen mensen via het internet. Sommige bedrijven zien in de groei van deze massale online gemeenschappen een grote bedreiging. Wikinomics daarentegen bewijst aan de hand van een grootschalig onderzoek dat die vrees ongegrond is en niet productief. Stel je open als bedrijf, deel je kennis en nodig de massa uit mee te denken. Innovatie, groei en succes zijn het resultaat.

Don Tapscott en Anthony D. Williams beschrijven de belangrijkste succesfactoren van de web 2.0 economie: wees open, wissel informatie uit, deel informatie en producten met iedereen, werk wereldwijd zonder grenzen. De grote kracht van dit boek is de veelheid aan praktijkvoorbeelden van bijvoorbeeld Flickr, Second Life, Wikipedia, YouTube en Proctor & Gamble.Wikinomics is het nieuwe handboek voor het zakendoen in de 21ste eeuw.

Als abonnee op onze nieuwsbrief krijgt u 5 euro korting op de winkelprijs van 29,50 euro.

Klik hier en u ontvangt een kortingscoupon voor dit boek.
 
 

U kunt contact met ons opnemen via: contact@actuaris.info of telefonisch,
via 036 - 7440 136.

Aanmelden | Uw abonnement op deze nieuwsbrief wijzigen of annuleren.